Комплект одягу: нижня лляна сорочка, верхня вовняна сорочка, панчохи, боннет, гаманець, ніж, постоли, плед.
Борода. В 18 столітті лише маргінали, літні чоловіки та дикі нецивілізовані люди носили волосся на обличчі. Всі інші голились.
Звичайна сорочка, яка використовувалася по всій Європі з 17 по 19 століття
Шиті з вовняної саржі панчохи природнього кольору білого овечого хутра. Викрійка таких використовувалася в Європі, починаючи ледь не з кінця 15 століття
Вовняна верхня сорочка для тепла з ґудзиками з ниток, обтягнутих тканиною. Нижній край оригіналу не підшитий, але в моєму випадку тканина є дуже рихлою, тому я її обмітав. Є прикладом реюзу, тобто повторного використання матеріалу, бо пошита з іншого предмету одягу, який використовувася дякий час. Має латки на місцях, де протерлися дірки.
Оригінал знайдений на людині з Ганністеру (зліва). Аналогічні знахідки в Арніш-мур (по центру) і в Ірландії (справа)
Оригінал знайдений на людині з Ганністеру (зліва). Аналогічні знахідки в Арніш-мур (по центру) і в Ірландії (справа)
В'язаний боннет. Відповідає знахідці В Арніш-мур (без прикрас у вигляді червоних цяточок), є кілька аналогічних знахідок. Колір обрано приблизно такий, який отримала б людина, що хотіла б отримати синій, але якій доступний був лише найдешевший барвник
Серед знахідок є паси з пряжками, але як версію для комплекта бідного мешканця гірської місцевості я взяв відріз мотузки та використав її, щоб закріпити на ній ножа (скін-ду) та гаманця (по знахідці з Ганністеру). Артефакт гаманця з музею Шотландії на фото.
Загалом шотландці, особливо прості, славилися серед іноземців тим, що всюди ходили босими. Але є письмові свідоцтва про те, що вони могли носити «огидні смердючі шматки шкіри, пришнуровані до ніг, через дірки в яких легко витікала вода». Ось моя версія таких простих постолів, зроблених кожен з одного шматку шкіри.
Щоб наш простий хлопець не замерз вночі у горах, у нього є плед. Попри поширену думку, не вся тканина в Хайленді була картатою, серед знахідок пледи однотонні, тому і мій був підібраний нефарбованого сірого кольору. На другому фото — плед людини з Квінтфолл-хілл, складений вдвічі.
Дякую за увагу!
(це я насправді відмахуюсь від комарів, які намагалися мене з'їсти під час фотосету))))
Кайф, дякую за пізнавальний контент!)
ОтветитьУдалить